Faktai apie Milaną
Milane stovi aukščiausias Italijos dangoraižis – 231 metrų aukščio UniCredit banko centrinė būstinė.
Milano Stiadio Giuseppe Meazza stadionas yra talpiausias stadionas Italijoje, vienu metu gebantis sutalpinti 80.018 žiūrovų. Šiame stadione namų rungtynes žaidžia AC Milan ir Inter Milan futbolo klubai.
Nuo 1958 metų du kartus per metus Milanas organizuoja madų savaitę. Kartą pavasarį ir kartą rudenį.
Milanas yra Lombardijos regiono sostinė. O kartu tai ir brangiausias miestas gyventi Italijoje. Europos mąstu Milanas pagal brangumą gyventi reitinguojamas 8-oje vietoje.
Milane gyvena virš 1,3 mln. gyventojų. Maždaug 15% jų yra imigrantai iš kitų šalių.
Duomo katedrai pastatyti prireikė 579 metų. Statybos prasidėjo dar 1386 metais, o oficialiai baigėsi 1965 metais. Laukti buvo verta, mat šiai dienai Duomo katedra yra penkta didžiausia bažnyčia pasaulyje. Katedroje galima pasigrožėti daugiau nei 3400 statulų.
Basilica San Bernardino alle Ossa bažnyčia Milane yra žavi (o gal siaubinga?) tuo, kad ji dekoruota tūkstančiais mirusių žmonių kaulų.
Jei norite pamatyti sausakimšą Milaną ir įsigyti įvairių vietinių produktų bei suvenyrų, lankykitės čia gruodžio 7 dieną. Būtent ši diena yra „Nacionalinė Milano diena“, kuomet mieste vyksta įvairios mugės ir renginiai.
Milanas turi gerai išvystytą kanalų sistemą, kuri ne tik atrodo gražiai, bet savo laiku ir buvo itin praktiška. Kanalai sujungti su aplink Milaną esančiais ežerais ir jais buvo gabenamos gėrybės į miestą. Pavyzdžiui – marmuras, skirtas katedros statybai.
Milanas yra jau ir Lietuvoje Kalėdiniu laikotarpiu pamėgto Panettone pyrago gimtinė.
Pirmasis dangoraižis Italijoje – Pirelli dangoraižis Milane. Pastatytas jis buvo nuo 1955 iki 1958 metų, o jo aukštis siekia 127 metrus.
Leonardo da Vinci 17 metų praleido gyvendamas Milane. Būtent čia iki šiol galima pamatyti didžiąją dalį jo žymiausių darbų, tarp kurių yra ir paveikslas „Paskutinė vakarienė“.
Pirmieji žmonės dabarinio Milano teritorijoje ėmė gyventi maždaug 600 metų prieš Kristų. Čia atsikėlę keltai miestą pavadino Mediolanonu.
Milane, Pace aikštėje stovinti arka, pašiepia Prancūziją. Ir nors ji buvo pastatyta siekiant pagerbti Napoleoną, italams nugalėjus prancūzus ant arkos esantys arkliai buvo apsukti, kad Prancūzijai rodytų užpakalius.
Teatro alla Scala yra didžiausi operos rūmai Europoje. Vienu metu pasirodymą gali stebėti daugiau nei 2000 žiūrovų.
Kiekvieną vakarą nuo 19 val. iki 21 val. Milane prasideda aperitivo metas. Tuo metu barai nemokamai visus vaišina užkandžiais, jei klientai užsisako gėrymų.
Milano Konservatorija 1833-aisiais atmetė Giuseppe Verdi prašymą įstoti į ją. Vėliau Giuseppe tapo vienu žymiausių kompozitorių pasaulyje. Ironiška tai, kad dabar ši konservatorija vadinasi Giuseppe Verdi Konservatorija.
Pagrindinėje Milano aikštejė stovi įspūdinga Karaliaus Victor Emanuele II skulptūra. Daugelis turistų atkreipia dėmesį, kad ji neįtikėtinai švari, nepaisant to, kad aplink skraido šimtai balandžių. O skulptūros paslaptis labai paprasta – per skulptūrą leidžiama nedidelė elektros srovė, kuri atbaido paukščius.
Viena labiausiai Milane fotgrafuojamų vietų yra Vittorio Emanuele II galerija, kurioje įsikūrę prabangiausios pasaulinio lygio parduotuvės. Tai seniausias prekybos centras Italijoje, pastatytas 1877 metais.
Greitu metu skrisite lėktuvu? Pasirūpinkite nemokamo salono krepšio dydžius atitinkančiu bagažu!