Faktai apie Londoną
3 iš dešimties populiariausių muziejų ir galerijų pasaulyje yra būtent Londone. Visame Londone galima rasti daugiau nei 800 galerijų.
4 Londone esantys objektai yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą: Londono Taueris, Maritime Greenwich rajonas, Vestminsterio rūmai ir Karališkieji botanikos sodai.
Londonas laikomas multikultūriniu miestu, kuriame skirtingų šalių atstovai kalba daugiau nei 300 skirtingų kalbų.
1666 metų rugsėjo 2-6 dienomis Londonas išgyveno Didįjį Londono gaisrą, kuris kilo kepykloje ir greitai išplito po visą miestą. Nors gaisras pareikalavo tik šešių mirčių, jis pasiglemžė net 13200 namų ir 87 bažnyčias.
Ikoniškieji raudoni dviaukščiai autobusai yra Londono simbolis. Visgi pačioje pradžioje Londono viešasis transportas turėjo kelis skirtingus vežėjus, kurie, siekiant išsiskirti iš konkurentų, kiekvienas savo autobusus dažė skirtinga spalva. Tačiau su laiku mažesni vežėjai susijungė su pagrindiniu London General Omnibus Company vežėju, kurio spalva buvo raudona, tad galiausiai visi Londono autobusai nusidažė raudonai.
Londone gyvena virš 9 mln. žmonių. Tačiau įdomu tai, kad pats Londonas, yra tik Didžiojo Londono grafystės dalis. Paties Londono miesto populiacija sudaro vos 9 tūkst. žmonių, tačiau viešai priimta Londonu vadinti visą Didįjį Londoną.
Mums žinomas Bigbeno pavadinimas nėra viso bokšto pavadinimas. Pats bokštas vadinasi Elžbietos bokštu ir tik jame esantis varpas vadinamas Bigbenu.
Nors priimta manyti, kad Londonas labai lietingas miestas, visgi pagal per metus iškrentančių kritulių kiekį Londoną lenkia tokie turistiniai miestai kaip Roma, Majamis, Sidnėjus.
Londone yra daugiau indų restoranų nei pačiame Mumbajuje.
Londono miesto centre nuolat gausu automobilių. Vidutinis greitis čia siekia vos apie 10 km/h, o tai reiškia, kad per šimtus metų kelionės Londono centre netapo greitesnėmis ir dabar judame panašiu greičiu, kaip mūsų protėviai judėdavo su arklių tempiamais vežimais.
Kasmet Londone įvyksta daugiau nei 22 tūkst. koncertų. Vien didžiausioje O2 arenoje koncertai vyksta beveik kasdien.
Londone yra beveik 200 muziejų.
Londone ir jo apylinkėse kasmet organizuojama beveik 200 festivalių.
Londone yra daugiau nei 800 knygynų ir daugiau nei 300 viešų bibliotekų.
Savoy Court gatvė yra vienintelė gatvė šalyje, kurioje automobiliai važiuoja dešine kelio puse (kaip įprasta Lietuvoje).
Londono metro yra seniausia metro sistema pasaulyje, veiklą pradėjusi 1863 metais.
Londone yra namas, kuriame 1963 metų rudenį vienu metu gyveno visi The Beatles grupės nariai. Jį rasti galima adresu – 57 Green Street.
Londono akimi vadinamas apžvalgos ratas yra didžiausias apžvalgos ratas Europoje. Jo aukštis siekia 135 metrus, o diametras – 120 metrų. Ratas turi 32 kapsules turistams.
Juodųjų Londono taksi vairuotojai prieš priimami į darbą turi išmokti visas Londono gatves atmintinai.
1251 metais karalius Henrikas III nuo Norvegijos karaliaus gavo dovanų – poliarinį lokį. Karalius lokį laikė pririštą prie grandinės ir leisdavo jam maudytis Temzės upėje.
Tarp didžiulių miesto monumentų Londone galima rasti ir mažiausią gatvės skulptūrą. Tiesa, ją pastebėti gali būti nelengva. Statula ant namo fasado vaizduoja dvi pelytes, besipečančias dėl sūrio. Ją galima rasti ant vieno iš Philpot Lane gatvėje esančių namų. Įdomi ir šios skulptūros atsiradimo istorija – ji skirta atminti du statybininkus, kurie statydami Londono Monumentą susipešė dėl dingusio sumuštinio ir nuo objekto nukrito. Vėliau paaiškėjo, kad sumuštinį suėdė pelės.
Trafalgaro aikštėje draudžiama maitinti balandžius. Tai draudžiama nuo 2003 metų, kai aikštė buvo renovuota. Už paukščių maitinimą gresia 50-ies svarų bauda.
Po Aldgate stotimi yra palaidota maždaug 1000 žmonių kūnai. Visi jie mirė nuo maro.
Labiausiai užteršta Londono vieta yra požeminės viešojo transporto stotys. 2002 metais atlikto tyrimo metu nustatyta, kad po žeme tarša 73 kartus viršija taršą, esančią Londono gatvėse.
Siekiant kuo daugiau Londono teritorijos apstatyti pastatais, po žeme buvo „palaidota“ dešimtys upių ir kanalų. Maždaug 20 upių iki šiol teka, tačiau požeminiais, žmogaus suformuotais tuneliais.
Olimpines žaidynes Londonas organizavo daugiau kartų nei bet kuris kitas pasaulio miestas. Olimpiados čia vyko 1908, 1948 ir 2012 metais.
Greitu metu skrisite lėktuvu? Pasirūpinkite nemokamo salono krepšio dydžius atitinkančiu bagažu!